Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Teknoloji > Web Geliştiricilerinin Kaynakları

Web Geliştiricilerinin Kaynakları

Bu yazıda web geliştiricilerinin uygulamalarında ya da geliştirdikleri web siteleri üzerinde kullanabilecekleri bazı kullanışlı kaynakları bulacaksınız. Bunlar arasında MooTools kaydırıcısı, çapraz tarayıcı uyumluluğu testi için kullanabileceğiniz çevrimiçi ve ücretsiz bir servis, Facebook benzeri bir bildirim sistemi geliştirmek için kullanılabilecek bir jQuery eklentisi ve ilginizi çekebilecek diğer bağlantılar yer alıyor. Eğer listeye sizin de eklemek istediğiniz kaynaklar var ise yorumlarınızda belirtmeyi unutmayın.

SlideItMoo 1.1

SlideItMoo MooTools için geliştirilmiş olan mükemmel bir kaydırıcı olup sürekli gezinti, CSS seçicileri tabanlı element seçimi, yönelim kontrolü (soldan giriş için -1; sağdan giriş için 1), fare kaydırma tekerleği desteği, geçiş efektlerinin belirme süresini ayarlayabilme gibi kullanışlı özelliklere sahip.

slideitmoo

Güzel bir jQuery kaydırıcısı

Bu rehberde jQuery tabanlı bir kaydırıcının nasıl hazırlanabileceğini bulacaksınız. Sonuç gerçekten büyüleyici.

Adobe BrowserLab

Adobe BrowserLab çapraz tarayıcı uyumluluğu için mükemmel bir çevrimiçi uygulama olup, Internet Explorer 6-7, Windows XP ve Mac OS X üzerinde Firefox 2-3 destekliyor. Gerçekten kullanışlı ve sayfaları işlemesi bir o kadar da hızlı.

adobe-browserlab

Şifre Güvenliliği

Password Strength, sitelere üye olurken kullandığınız şifrelerin bir hacker tarafından ele geçirilebilmesi için ne kadar zaman ihtiyacı olduğunu gösteriyor.

jQuery İçin Growl

Growl (jQuery ve net için), Mac OS X üzerindeki Growl bileşeninden esinlenmiş sade bir bildirim sistemi. Facebook benzeri bildirim sistemleri geliştirmek için kullanabilirsiniz.

MooTools Link İyileştiricisi Sınıfı

Link Tweaker küçük bir MooTools sınıfı olup sitenizdeki harici bağlantılara ve dosya indirme bağlantılarına farklı stiller atayabilmenizi sağlıyor.

Eğer yeni bir kaynak paylaşmak istiyorsanız lütfen yorumlarınızda belirtin.

Bir önceki yazımız olan Google Trusted Stores pilot uygulamasında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir