Çarşamba, Mayıs 23, 2018
Home > Tanıtım Bölümü > Simultane Tercüme Ofisi

Simultane Tercüme Ofisi

Yazılı ve sözlü tercüme işlemleri için   en iyi firmalar arasında gösterilen Cem tercüme ofisine başvuru yapabilirsiniz. Almanca, Fransızca, Japonca, İspanyolca, Hırvatça, İngilizce, Rusça, Macarca daha çok sayıda dil seçeneği ile hizmet alabilirsiniz. Gereken tüm çeviri prosedürü ve yetki belgesine sahip firmada her biri alanında uzman kişiler yer almaktadır. Bu anlamda profesyonellik ve güven anlayışı içinde tüm kontroller gerçekleşerek hizmet verilir. Cem Tercüme Ofisi, 4 çeşit kalite kontrolü yapan tek çeviri ofisidir.  Yazılı evraklar için genel konu bütünlüğünü korunması, yazım ve dil hatalarının düzeltilmesi, tutarlılık kontrolleri, sayı ve rakam yanlışlarının durumuna dair kontroller gerçekleşir. Ayrıca kurumsal müşteriler için birçok avantajlardan da yararlanabilirsiniz. 1 ay daha geç ödeme, indirimli fiyatlar, projelere özel koordinatörler gibi ekstra hizmetleri de değerlendirebilirsiniz.

Simultane Tercüme  

Sözlü tercüme çeşitlerinden olan simultane tercüme gereken teknolojik gereçlerle çeviri isteyen kişilere aktarılan çeviri biçimidir. Yaygın şekilde toplantı ve konferanslarda mikrofon aracılığıyla dinleyen kişilere çeviri gerçekleşir. Tercüme sırasında hata olmaması daha sonra meydana gelmesi muhtemel sorunları engellemek adına kritik öneme sahiptir. Bu nedenle profesyonellik isteyen bir iş olduğu herkes tarafından görülebilir. Bu çevri işleminde tercüman bir tercüme kabininde konuşmacının söylediklerini çevirerek kulaklığı olan dinleyiciye aktarır. Bu işlemlerde deneyim önem teşkil ettiği için hizmet talep eden müşterilere daha önce bu alanda çalışan kişiler eşlik etmektedir. Konuşmalar anlık ve eksiksiz şekilde dinleyene aktarılır.

Bütün gün süren simultane tercüme işlemlerinde, çeviri kalitesini düşürmemek ve konsantrasyon seviyesinin her zaman yüksek kalması adına minimum iki adet tercüman sağlanır. Bu sayede en üst seviyede verim alınır.

Yazılı Tercüme İçin İşlemler

Cem tercüme bürosu ile yazılı tercüme işlemlerine başvuru yapabilirsiniz.  İnternetten de yapabileceğiniz başvurularınız için işlem süreci şu şekilde devam eder:

  • Tercümesi olacak belgenin aslına gerek yoktur, fotokopisini – fotoğrafını, mail aracılığıyla gönderebilirsiniz.
  • Sonraki aşamada size fiyat teklifi verilir.
  • Anlaşma olması halinde işlemler başlar.
  • Firma hesap numarasına ödeme gerçekleşir.
  • Islak imzalı, onaylı şekilde kargo- kurye- mail yöntemleriyle belge size gönderilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir