Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Tanıtım Bölümü > Haşere Sorununa Son

Haşere Sorununa Son

Haşereler insanların yaşadıkları ortamın en önemli faktörlerindendir. Bunlar insanlara zarar verdikleri gibi dolaylı olarakta insan sağlığını tehdit ederler. Özellikle güveler tekstil ürünlerinde büyük mevlalarda hasar vermektedirler. Ürünleri kullanılmayan hale getirebilirler. Aynı zamanda bit,pire ve tahta kurusu gibi haşereler birçok hastalığın taşıyıcısıdırlar. Özellikle hamam böcekleride gıda tesislerinde hem görüntü kirliliği ve tiksinti yapmakta hemde bir çok hastalığı taşımaktadır. Gıda sektörünün çok olduğu yer Esenyurt böcek ilaçlama yeri ise bu konulara çok önem vermektedirler.

İstanbulun en çok sıcağı kuvvetli geçen yerleri Kadıköy ise gerek zemin katları, gerek iş yerlerinin dikkat etmesi şarttır. Hamam böceklerinin gıda sektöründe ortaya çıkması demek ciddi bir seviyede müşteri potansiyelinin düşmesi demektir. Gerek işletme sahibi gerek müşterilerinin dikkatini çekebilecek büyüklüktedirler. Ve tüketici bunun farkına vardığında ciddi sorunlarla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için etraflara veya ağzı açık gıda bırakmamanız gerekmektedir. özellikle şekerli gıdalara karıncaların zafı var diyebiliriz. İlaçlanmamış bir işletmede veya önmeli alınmamış işletmed bir anda yüzlerce karıncacdışarıda ki tatlının kokusunu alıp etrafa çıkabilirler.

Böceklerle en iyi mücadele onların yaşadıkları ve barındıkları ortamları yok etmektir. İyi bir temizlik gıda artıklarının olmaması ve en önemli faktörlerde dışarıdan taşınmamasına önem gösterilmelidir. Bu faktörler tamam olsa bile yinede bulunduğumuz ortamda özellikle gıda,nem ve sıcaklığın bulunduğu ortamlarda devamlı olarak haşere kontrolü sağlanmalıdır. Tabiki haşere kontrolü peryodik yapılırsa tam sonuç alınır. İş yerlerinin ayda bir veya büyüklüğüne göre değişebilcek süreçlerde ilaçlanması, normal evlerin ise altı ayda bir veya yılda bir mutlaka ilaçlanması gerekmektedir. Bu taktirde kontrollerinizi aldıktan sonra haşelere veya pireler kendileri evinizde ki ilaç kokusunu alarak evinizden uzaklaşmaktadırlar.

Fakat dışarıdan dört ayaklı kedi, köpek vs. bakımsız hayvan girer ise pireler onların üzerinde saklanmasını çok iyi bilirler ve yüzlerce veya binlerce pire evinize girebilirler ve tekrardan başa dönebilirsiniz. Evinizde evcil hayvan besliyorsanız mutlalaka sıklık ile evinize veya ofisinize detaylı böcek ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir.Doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz.Böcek ilaçlama esenyurt sizlere iyi hismet vermek için sizleri bilgilendiriyor.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklığı Glow başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir