Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Ahmetliden Haberler > Farklı Karakterler Göre Masa Sandelye Seçimleri

Farklı Karakterler Göre Masa Sandelye Seçimleri

KALP ŞEKLİNDEKİ MASA SANDALYE TAKIMI

Masa sandalye takımı denildiğinde akla ilk gelen şüphesiz kiçocukluk yıllarından beri göre geldiğimiz sıradan parçalardır. Ancak zaman öyle hızlı ilerliyor ki mobilya modasına ayak uydurmak şöyle dursun takip dahi edemiyoruz. Kalp şeklindeki masa sandalye takımı da bu takip edemediğiz parçalardan biri. Kalp şeklindeki masa sandalye takımı masa simetrisinin değiştirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Yarım kalp gibi duran masa çekmece bölmesinden çekilince tamamlanıp kalp şeklini alıyor. Sandalye boylarının biraz küçük olması ise dekor mizacının tavan yaptığını gösteriyor. Genelde kırmızı ve pembe renk olan bu eşsiz takımlar hayatı romantizm doruklarında yaşayan şiir kokulu gözlerin tercihi oluyor. Kırmızı veya pembe tonlarında bir eve sahip iseniz tercihinizi kalp şeklindeki masa sandalye takımından yana yapabilirsiniz. Yeni evlenen çiftler için oldukça uygun bir tasarımdır. Yeni evli çiffler cicim aylarında bir kaç ay geçireceği için romantik parçalara önem verecektir. Bir de masa takımının dört sandalyeden oluşması çekirdek aileler için ideal olduğununun göstergesi gibi… Sevgililer günü veya doğum günü gibi özel günler için eşinize kalp şeklindeki masa sandalye takımı hediye olarak alabilirsiniz. Eşiniz romantik biriyse hediyeniz oldukça manidar olacaktır.

AVANGART MASA SANDALYE TAKIMI
Evleri güzelleştiren masa sandalye takımları ilginç tasarımlarıyla gönülleri fetih etmeyi başarıyor. Evini güzelleştirmek isteyenler masa ve sandalye takımını değiştirerek yeniliği zirveye taşıyabilir.

Avangart masa sandalye takımı eski ile yeninin bir araya gelmesiyle oluşan geçmiş esintili bir parçadır. Özellikle 80lı, 90lı yılları sevenler bu tarz masa sandalye takımını tercih ediyor. Çok farklı renk seçiminin olması hemen hemen herkese hitap etmesine yardımcı oluyor.  Bu takımı farklı şekilde empoze ederek ilginç masa, sandalye ortaya çıkarabilirsiniz. Peki bunu nasıl yapmalıyız diyorsanız hemen söyleyelim.. Mesela masa ayaklığını  tek düzelikten çıkararak rengarenk yapabilirsiniz. Veyahut sandalye ayaklarını boyayabilirsiniz. Bu şekilde yapıldığında avangart tarzın biraz dışına çıkmış olacaksınız ve farklı bir tarz yaratmış olduğunuz için mutlu olacaksınız. Kendinizi iyi hissedeceksiniz. Tek düzelikten hoşlananlar rengarenk avangart takımdan uzak durabilir.

Eski çağların popüler takımı olan  avangart masa sandalye takımı salonunuzun en güzel yerini süsleyecek ve gelen misafirlerin ilgi odağı olmayı başaracaktır. Özellikle büyüklerin bu takımlardan hoşlandığını belirtmek isterim. Büyükbaba, büyükanne veya kayınvalide … Büyüklerinizin kalbini mobilya ile fetih etmek isteyenler ilk tercihini bu takımdan yana yapabilir.

KARE MASA SANDALYE TAKIMI
Masa sandalye takımları kimileri için oldukça önemli iken kimileri için pek fazla önemsenmez. Ancak unutmamak gerekir ki bu parça evin olmazsa olmazıdır. Masa sandalye takımı olmayan bir ev bizim nazarımızda ev değildir. Nasıl ki bir öğrenci kitapsız düşünülmezse bir ev de masa sandalye takımı olmadan düşünülmez.
Mutfak, salon, yemek odası gibi sürekli kullandığımız bu ev bölümlerini masa ve sandalye takımları ile şenlendirebilirsiniz. İlginçliği seven masa sandalye hayranları bu parçadan ayrılamayacak. Öyle bir parça ki şu ana kadar gördüğünüz takımların takım olduğundan şüphe edeceksiniz. O kadar iddialı bir parça. Bahsettiğimiz parça kare masa sandalye takımıdır. Öyle güzel dizayn edilmiş ki takım baktıkça bakasınız gelir. O derece göze hitap ediyor.

Kare masa sandalye takımı rengarenk yapısı ve yumuşacık dokusuyla çocukların ilgisini çekmeyi de başarıyor. Özgün fikrin vücut bulduğu bu takım 2016 yılının en ilgi çeken takımlarından biri.  Farklı renk seçeneklerinin olması ve simetrik yapısıyla oldukça güzel bir parça. Sandalyeler masa ile birleştiğinde karşımıza muntazam bir kare çıkıyor. Zaten işin en zevkli tarafı da burası. Hem eğlence hem de tarz  istiyorsanız bu takım tam size göre.

 

FARKLI BİR TASARIM HARİKASI
İnsanlar eski çağlardan beri ev ve ev dekoruna oldukça önem vermiştir. Evi, evlerimizi süsleyen güzelleştiren daha doğrusu evi ev yapan aslında içindeki dekordur. Bu yüzden evin dekoruna verilen önem zirvededir. Çevremizdeki kişilere baktığımızda en ilginç ve kimsede olmayan dekoru bulup evine yerleştirmeyi bu şekilde dekoru zenginleştirmeye çalışmaktadır. İşte bu fikirde olan kişilerin gönlünde taht kurabilecek bir tasarım harikası. Şekil bakımından bir padişahın şişme tacı gibi olan bu takım derli toplu dekoru sevenler için tavsiye ediyoruz. Sandalyelerin masayı kapatıp mükemmel ötesi bir tasarıma dönüşmesi ise en çok ilgi gören kısmı.
Farklı tasarım harikası olan takım bir çok renk seçeneğinden oluşmaktadır. Özellikle kadife kumaştan yapılan takımlar en çok satılanlar arasında.  Özellikle çocuk odası için tercih edilen ilginç takım yemek takımı olarak da kullanılabilir. Yumuşacık dokusu ile herkese hitap eden bir özelliğe sahip. Takım açıldığında sandalyeler çiçek yaprağı şeklini alıyor. Görsellik açısından defasa bir tasarım diyebiliriz.  Fiyat olarak uygun olsa da kullanılan malzeme değiştiği için fiyat aralığı da artabilir.

 

MUTFAK İÇİN OLDUKÇA GÜZEL BİR TASARIM; CAM MASA SANDALYE TAKIMI

Mobilyacı tasarımcıların şu ana kadar bir çok tasarım ürettiği bilinen bir gerçek. Ancak sizi öyle güzel ve farklı bir tasarımla tanıştıracağız ki gördüğünüze göreceğinize çok şaşıracaksınız. Evet bahsettiğimiz tasarım mutfak için. Genelde mutfak için sıradan takımlar kullanılır ancak bu oldukça yanlış bir tutum. Çünkü mutfakta geçer bütün ömür. Salonda bile o kadar fazla zaman geçirmeyiz zaten evin kalbidir mutfak. Peki kalp kötü olursa ne kadar doğru olur? Bu nedenle mutfağa olabildiğince önem vermek gerekir ve tabi ki mutfak dekoruna da… İşte mutfak dekorunuzu masa sandalye takımı ile zenginleştire bileceğiniz bir tasarım: cam masa sandalye takımı. Genelde tahta kullanarak üretilen masa sandalye takımları cam ile buluştuğunda mükemmelliğin ötesine taşınıyor.  Takımın her tarafında özel camlar kullanılmış ve masa ayaklığı bir insan DNA’sı gibi üretilmiş.
Takımın camdan yapılmış olması gözünüzü korkutmasın, küçük bir darbede kırılabilen bir cam olmadığı için gönül rahatlığıyla kullanabilir, evinize alabilirsiniz bu takımı.

 

Bir önceki yazımız olan Dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklığı Glow başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir