Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Tanıtım Bölümü > Erp İle İşleriniz Hafiflesin

Erp İle İşleriniz Hafiflesin

Artık birçok firma çok geniş kapsamlı büyük firmalar olma yoluna gitmektedir. Bu durum küçük bir işletmeyi yönetmekten çok daha karmaşık ve çok daha zorlu bir süreçtir. Bu nedenle firmalar yönetim konusunda farklı çözüm yöntemleri denemektedir. Bu noktada şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına geliştirilen erp progra ile şirketler çok zorlu olan yönetim işlemlerini çok daha kolay bir şekilde başarabilmektedir. Geliştirilen bu programlar sayesinde şirketler her türlü yönetim ve takip işlemlerini sorunsuz ve çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Eğer siz de şirketinizin yönetim işlerinin nasıl hallolacağını düşünüyorsanız erp programı en büyük yardımcınız olacaktır.

Bayilerinizi Yönetin

Firmalar çoğunlukla iki türlü büyüme yolunu seçmektedir. Şirketler ya çeşitli bölgelere kendileri şube açarak ya da girişimcilerle bayilik vererek büyümektedir. İlk seçenek çok uğraştırıcı olduğundan şirketler özellikle bayilik yöntemiyle büyümeyi tercih etmektedir. Firmanın kar elde edebilmesi ve nitelikli bir büyüme sağlayabilmesi için bayisi olan iletişimin çok başarılı bir şekilde gerçekleşmesi gerekmektedir. Şirketle bayi arasındaki iletişim gerektiği gibi gerçekleşmediği takdirde şirketin müşteri kaybetmesi kaçınılmaz olmaktadır. Bu da geniş vadede şirket için büyük zararlara neden olabilmektedir. Artık teknolojinin yardımıyla şirketlerin bayilerle iletişim halinde olması ve gerekli bilgi alışverişini sağlaması çok kolay olmaktadır. Gerekli stok bilgileri, sipariş adetleri vs. gibi birçok bilgi alışverişinde bulunulabilmesi bayilerin çok daha başarılı olabilmesini sağlamaktadır. Bu da hem bayilerin hem şirketlerin daha karlı bir süreç yaşamalarını sağlamaktadır. Siz de bayilerinizle etkin bir iletişim sağlamak isterseniz şirketinizin erp ile entegrasyon işlemini yaparak bunu başarabilirsiniz.

Tedarikçilerinizi Yönetin

Tedarikçiler şirketlerin devamlılığı için çok önemlidir. Tedarikçi ile kurulan başarılı bir iletişim sayesinde çok daha karlı bir şirket oluşturmak mümkün olabilmektedir. Gerek hammadde temini gerekse üretilmiş ürünlerin takibi konusunda hassas davranmanız şirketinizin rakiplerinden sıyrılarak daha başarılı bir konuma gelmesini sağlayacaktır. Tedarikçinizden isteklerinizin zamanında teslimini almanız müşterilerinize zamanında teslimat yapabilmenizi sağlayacaktır. Siz de şirketinizin sorunsuz bir tedarik zincirine sahip olmasını istiyorsanız bunu erp uygulaması sayesinde gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

 

Adım adım erp süreçlerini takip etmek için bu link sizlere yardımcı olacaktır https://www.teknosol.com.tr/makaleler/adim-adim-erp

Bir önceki yazımız olan Doğru Kulaklık Seçimleri Ve Sağlıklı Yaşam başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir