Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Ahmetliden Haberler > Dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklığı Glow

Dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklığı Glow

Mobil cihazlar teknoloji dünyasında hükümdarlığını kurduğundan beri kulaklıkların önemi giderek artmaya başladı.

Milyonlarca akıllı telefon kullanıcısı, gerek evinde gerekse hayatının diğer anlarında kulaklıklarını yanlarından ayırmıyor. Birçok kullanıcı kulaklıkta ses kalitesi kadar görünüme de önem veriyor. Bugüne kadar birçok markanın birçok kulaklığı şıklığa ya da dikkat çekiciliğe odaklı kulaklıklar üretmiş olsa da, hiçbiri Glow projesi kadar etkileyici olmamıştı.

Corning’in Fibrance teknolojisi kullanıldı

Bir Kickstarter projesi olan Glow, özellikle Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazları kullananlara hem çok fonksiyonel bir kullanım tecrübesi sunuyor, hem de Corning’in Fibrance teknolojisiyle dünyada ilk olan bir teknolojinin keyfini yaşatıyor. Glow kulaklıklar, dünyanın ilk lazer ışıklı kulaklıkları olarak tarihe geçmiş durumda.

Daha ilk günden yüzlerce bağış alan Glow kampanyası, an itibarıyla 150.000$’dan fazla parayı bağış havuzuna toplamış durumda. Ürünü geliştiren ekip, 100.000$ bağış toplanması halinde Glow projesini hayata geçireceklerini belirtmişlerdi. Çok kısa sürede projenin temel hedefini gerçekleştiren ekip, bağış miktarı arttıkça kulaklığın özelliklerini daha da geliştirecek. Örneğin bağış miktarı 300.000$’ı geçerse kulaklıkla birlikte bir koruyucu kap kullanıcılara sunulacak.

Ne kadar çok bağış, o kadar çok özellik

Bağış miktarı 750.000$’ın üzerine çıkarsa harekete bağlı ışıma özelliği, 1 milyon $’ın üzerine çıkarsa kalp atışına göre ışıma özelliği mümkün olacak. Proje bu kadar yüksek bağış miktarlarına ulaşır mı bilemiyoruz ama, şu an toplanan parayla üretilmesi halinde bile bu kulaklık ile medya oynatma, aramalara cevap verme, tek tuşla sesli asistanı aktif etme, fotoğraf uygulamasında çekim yapma ve hızlı SMS şablonlarını kullanma imkanına sahip olunacak.

Glow’a erkenden sahip olmak isteyenlerin projeye en az 127$ bağış yapması gerekiyor. Bu bağışı yapanların kulaklıklarına kavuşması için Temmuz 2015’i beklemeleri gerekiyor. Ürünün proje sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilir, tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Bakalım Glow kulaklıkları bu yaz yaygın olarak görme fırsatı bulabilecek miyiz.

Bir önceki yazımız olan E-ticaret sitesi için ilk adımlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir