Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Tanıtım Bölümü > Böcek İlaçlama Yapan Firmalara Dikkat

Böcek İlaçlama Yapan Firmalara Dikkat

Böcek İlacı Zehirlenmesi, hemen hemen herkesin başına gelebileceği bir durumdur. Evde, işte ve dışarıda karşılaşabileceğimiz ilaçlama esnasında dokunma yolu ile ve ilaç kokulu ve kimsal madde içeriyorsa zehirlenmeler meydana gelebilmektedir. Çevremizi temiz tutarak aslında bu sorunun önüne toplumca başa çıkabileceğimize inanıyoruz. Evlerimizde ve iş yerlerimizde uzun süre çöp kovalarının veya apartman dairelerin kapılarının önlerine poşete koyup çöp koyarak o esnada sıcakların artmasından dolayı böceklerin daha çok üreme yapmalarına neden oluyor.

Her iş yerinin ve evin içerisinde uzun süreli çöp veya açık gıda bırakılmamasına önem gösterilmelidir. Aksi taktitrde böcekler var olup evlerinizde sizleri huzursuz bırakmaktadırlar.Çöp suyunun akıtmamasına önem göstermeliyiz. Çöplerimizi evlerimizin uzak mevkilerine bırakmamız ve ağızlarını açık bırakmayarak sineklerin erişebilmesini sağlamanız gerekmektedir.

Özellikle sinekler karpuz suyu, balık tarzında gıdalara gelmektedirler. Bu tarz firmalar işletmeler zor anlar yaşıyorlar. Bazı böcek ilaçlama firmaları kalıp ilaç koyuyor ve profosyonel olmuş Küçükçekmece böcek ilaçlama ise kalıp ilacının hem fayda göremeyeceğini hemde sağlığa zararlı olduğunu açıkladı. Haşereler bir hafta dan sonra kalıp ilaca alıştıklarında artık böcekelere bir etki ve yan etki göstermemektedir.

Bunun yanı sıra dumanlı ilaçlama, kokusuz ilaçlama ve en son ise jel yapılmaktadır. Böcek İlaçlama yapılırken sadece etrafı, havayı ilaçlamayarak yerleri ilaçlı suyla yıkayıp her köşeleri detaylı ilaçlayarak sorunu çözebilirsiniz. Hızla üreyen haşerelerin uygulamayla birlikte erginler ölürken, uygun sıcaklık ve ortam şartlarına göre yumurtadan çıkacak yeni böceklerin de kimyasal ile buluşmasının sağlanması gereklidir

Bir önceki yazımız olan Haşere Sorununa Son başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir