Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Ahmetliden Haberler > Bereketin Sembolü Ahmetli Topraklarında

Bereketin Sembolü Ahmetli Topraklarında

Üreticilerin desteklenmesi ve zirai imalatın çoğalması amaçlı çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi,  Ahmetli’de 13 üreticiye bin 800 tane zeytin fidanı dayanağında yer aldı. Zeytin fidanlarını meydan üreticiler Manisa Megakent Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla sürdürülen Meyveciliği Geliştirme Projesi alanında Ahmetlili üreticilere zeytin fidanı dağıtımı inşa edildi. Ahmetli İtfaiye Binası’nda gerçekleştirilen dağıtma merasimine Ahmetli Koordinasyon İşleri Müdürü Orçun Abalı,Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Nedim Zurnacı ve fidan dayanağında bulunulan üreticiler katıldı.

Fidanlar,  Üreticilerle Buluştu

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün aracılığıyla kırsal bölgede imalatın arttırılması ve üreticilerin desteklenmesi emeliyle bir hayli projenin yaşama geçirildiğini ifade eden Ahmetli Koordinasyon İşleri Müdürü Orçun Abalı,  “Üreticilerimizle zeytin fidanı dağıtımında bir araya geldiğimiz amaçlı çok mutluyuz. 13 üreticimize Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığımızın projesi alanında bin 800 tane zeytin fidanı dağıttık. Bereket, bolluk ve sulhun simgesi meydana gelen zeytin, Ahmetli’nin topraklarında yeşerecek. Ahmetli’nin tarımına yapılmış meydana gelen bu yardımın hayırlı olmasını temenni ediyorum”  dedi.

Üreticilerden Megakent’e Teşekkür

Zeytin fidanlarını teslim meydan üreticiler de Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e,  desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Ahmetli’de üreticilere karşı olarak zeytin fidanı dağıtımı öncesinde yeniden Kasım ayı içinde ceviz fidanı dağıtımı gerçekleştirildi. Bunun yanında anne arı dağıtımları,  damlama sulama projesi,  hayvan sulama göletlerinin bakım ve temizliği çalışmaları inşa edilerek,  üreticilere destekte bulunuldu .

Bir önceki yazımız olan Ahmetli Yolları Kilit Parke İle Yenileniyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir