Pazar, Eylül 22, 2019
Home > Tanıtım Bölümü > Bar Sandalyesi Yükseklik Ayarı

Bar Sandalyesi Yükseklik Ayarı

Bar sandalyeleri kısa sürede yüksek satış rakamlarına ulaştı. Kendi içinde pek çok sınıfa ayrılan bar sandalyeleri kullanıldığı yere, hammaddesine veya fonksiyonlarına göre sınıflandırılır. En çok tercih edilen modellerden olan yükseklik ayarlı bar sandalyelerini bugün sadece ticari amaçlı değil, modern yapıların hemen hepsinde kullanılan bir model olarak görmekteyiz.

Standart sandalyeler yerine gitgide bar sandalyeleri tercih edilir oldu. Tabi ki her şeyde olduğu gibi bar sandalyesi kullanımı hakkında da dikkat edilmesi gereken birkaç şey bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlisi yüksek tasarımlı bar sandalyesinin bu özelliğini doğru kullanmaktır.

Bar Sandalyesi Ayarı Nasıl Olmalı?

Kullanılan masanın ya da tezgahın alt kısmı ile sandalyenin minimum yüksekliği arasında 25 cm olması gerekmektedir. Bu da minimum yükseklik değeridir. Standart yemek masaları, bu yükseklik farkını koruyamamaktadır. Yani bu şekilde bir kullanım için bar sandalyesi aldıysanız, ergonomik olarak kullanımdan tatmin olamazsınız ve rahatsız bir oturum gerçekleşir. Bu gibi kullanım yanlışlarına dikkat edilmesi, bar sandalyesi tercih edenlerin dikkat etmeleri gereken bir husustur.

Bar Sandalyesi

Barlar uzun zamandan beri insanların genel uğrak yerlerinden biridir. İnsanlar dertlerini, yalnızlıklarını ve kimi zaman mutluluklarını bu mekanlarda paylaşırlar. Bazen çözüm olmasa bile, dertlerini bu gibi mekanlarda unutmaya, hafifletmeye çalışırlar. Bu gibi mekanlarda içki servisi de olduğu için barlar insanları belli bir süre de olsa mutlu eder ve çoğu kötü şey bir süreliğine unutturur.

Bu gibi mekanların konsepti de diğer eğlence mekanlarına göre farklılıklar içerir. Barlarda en önemli kısımlardan biri barmenin bölümüdür. O ve müşterilerine gösterdiği kalite hizmet insanlar için çok önemlidir. İyi bir barmen ve kaliteli içkiler, size tüm dertlerinizi dökmek için uygun bir masa sunar. Hele de yalnız değilseniz ve dertleşebileceğiniz biri varsa.

Barların farklı konseptlerinden bir parçada sandalyelerinde karşımıza çıkar. Barlardaki sandalyeler bile farklı bir tarzdadır ve onları ancak barlarda yahut içecek servisi yapılan kimi bazı yerlerde görebilirsiniz. Boyları normal sandalyelere göre daha uzun olan bu sandalyeler sizi bar tezgahına ve barmene biraz daha yaklaştıran özel bar mobilyalarındandır.

Masa Sandalye Modelleri için : www.sandalyedeposu.com/masasandalye/

Bir önceki yazımız olan Erp İle İşleriniz Hafiflesin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir